به دلیل سیاست های بازرگانی ترامپ؛ میزان ورشکستگی در بخش کشاورزی آمریکا افزایش یافت.

انجمن کشت فراسرزمینی:تارنمای شبکه آمریکایی سی ان ان بر اساس داده های تجزیه و تحلیل شده توسط دفتر کشاورزی آمریکا نوشت: این میزان بالاترین سطح ورشکستگی کشاورزان از سال ۲۰۱۱ میلادی و در پی رکود بزرگ به شمار می رود.

صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین تنها در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.
به نوشته سی ان ان؛ جنگ های تجاری ترامپ، بی ثباتی های زیادی در بازارها ایجاد کرد مذاکرات واشنگتن با کانادا و مکزیک که از بزرگ ترین بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی آمریکا به شمار می رود، درباره تجدیدنظر درباره توافقنامه بازرگانی آزاد آمریکای شمالی، بیش از ۲ سال ادامه یافت. پکن نیز با تعیین تعرفه بر شماری از محصولات کشاورزی آمریکا، اعمال تعرفه های ترامپ را بر کالاهای صادراتی چین به آمریکا مقابله به مثل کرد. در نتیجه صادرات سویای تولید آمریکا به چین تقریبا به مدت یک سال کاملا متوقف شد که منجر به سقوط قیمت ها و انبار و ذخیره سازی میزان بی سابقه ای از سویا شد.

ترامپ در ۲ سال گذشته برای جبران بخشی از زیان های کشاورزان آمریکا و تقویت حمایت سیاسی از خود، یک بسته کمکی به ارزش ۲۸ میلیارد دلار به کشاورزان اختصاص داد که بیشتر این مبلغ به صورت مستقیم به کشاورزان این کشور پرداخت شد و حدود چهار میلیارد دلار نیز برای خرید مواد غذایی اضافی در مراکز و سیلوها هزینه شد و به گروه های طرفدار پرداخت کمک به بخش کشاورزی پرداخت گردید.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش رقابت در بازار کسب و کار کشاورزی ایران

خواندن مطلب بعدی ←

65درصد حق بیمه طرح های زراعت چوب را دولت می پردازد