65درصد حق بیمه طرح های زراعت چوب را دولت می پردازد

رئیس اداره فنی جنگلداری و جنگل‌کاری منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری از بیمه طرح‌های زراعت چوب و صنوبرکاری در این استان خبر داد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایسنا، علی‌حسین امینی اظهار کرد: با توجه به طرح تنفس جنگل‌های شمال و برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای ممانعت و توقف طرح‌های بهره‌برداری و برداشتن چوب از این جنگل‌ها، نقش توسعه زراعت چوب به منظور تأمین چوب مورد نیاز  قابل توجه و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع و سیاست‌های اجرایی و حمایت‌های صندوق بیمه کشاورزی در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری ، طرح “بیمه منابع طبیعی و زراعت چوب” در راستای اطمینان از تولید و حمایت از زارعین صنوبر در این استان اجرا می‌شود.

وی سایر موارد تحت پوشش این طرح را علاوه بر زراعت چوب در حوزه منابع طبیعی، شامل مرتع (قشلاقی و ییلاقی)، عملیات اصلاحی مراتع و عملیات بیولوژیک آبخیزداری بیان کرد و گفت: در این موارد عوامل خطر در بیمه عمومی شامل سرما و یخبندان، سیل، طوفان و در بیمه تکمیلی علاوه بر عوامل خطر عمومی عامل خطر خشکسالی نیز تحت پوشش خواهد بود.

امینی اضافه کرد: مجریان طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی یک تا سه سال در قالب ماده ۳ قانون حفاظت و بهره‌وری جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و مجریان طرح‌های صنوبرکاری که قلمستان آن‌ها زیر ۳ سال سن دارد، می‌توانند نسبت به بیمه مزارع و طرح‌های جنگل‌کاری خود مبادرت کنند.

وی با بیان اینکه در این طرح حدود ۶۵ درصد از حق بیمه مربوطه از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: مجریان می‌توانند با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان‌های تابعه و ارائه طرح خود از مزایای این طرح بهره‌مند و نسبت به بیمه آن اقدام کنند.

به گفته وی، طرح‌های بیشتر از ۳ سال مشمول این بیمه نمی‌شوند.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

به دلیل سیاست های بازرگانی ترامپ؛ میزان ورشکستگی در بخش کشاورزی آمریکا افزایش یافت.

خواندن مطلب بعدی ←

رئیس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران : نقشه راه خصوصی‌سازی بذر، 20 اسفند نهایی می‌شود