ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دامپروری لغو شد

ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دامپروری در سی و پنجمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار لغو شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، سی و پنجمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور اعضای هیات، تشکل‌های بخش خصوصی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شد.

در این نشست ضمن تصویب مجوز سرمایه‌گذاری خارجی با شرایط و مراحل تعیین شده در درگاه ملی مجوزهای کشور، مقرر شد از تاریخ ابلاغ، سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به عنوان مرجع مذکور ظرف مدت زمان هفت روز کاری از تاریخ دریافت درخواست صدور مجوز، آن را بررسی کرده و هیات سرمایه گذاری خارجی نیز موظف به پاسخگویی ظرف مدت زمان ۱۵ روز کاری است.

گفتنی است پیش از این، مدت زمان بررسی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، ۱۵روز و هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ۳۰ روز بود.

این گزارش حاکی است، در این نشست به منظور تسهیل در صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های دامپروری و تولید در بخش طیور، هر گونه ممنوعیت صدور مجوز و پروانه فعالیت‌های مذکور به دلیل اشباع و تنظیم بازار در هر قالبی از جمله «سیاست‌های راهبردی و برنامه ریزی تولید سالانه» لغو و وضع مقررات مشابه ممنوع شد.

همچنین، در سی و پنجمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، در راستای اصلاح فرایند صدور مجوز مشاغل خانگی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شد، با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی و با رعایت مواد (۲) و (۳) قانون بهبود محیط کسب و کار، در راستای ایجاد وحدت رویه و تسهیل صدور مجوز مذکور، دستورالعمل نظارت های بهداشتی ویژه محصولات غذایی را متناسب با شرایط مربوط، ظرف مدت حداکثر یک ماه تهیه و به این هیات ارسال کند.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

طهماسبی : ضرورت توجه به تغییر اقلیم در تحقیقات حوزه باغبانی

خواندن مطلب بعدی ←

بخش خصوصی آنالیز داده‌ها را در دستور کار قرار دهد