تشکیل فراکسیون کشاورزی، زمینه ساز رشد بخش تولید

انجمن کشت فراسرزمینی: رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تشکیل فراکسیون کشاورزی در پارلمان بخش خصوصی، این فراکسیون را بازویی برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و زمینه ساز رشد بخش کشاورزی اعلام کرد.
محمد صادقی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان با اشاره به تشکیل دو جلسه مشترک با دبیر کل اتاق بازرگانی و یک جلسه با مسئول تشکل‌های این اتاق از تلاش مستمر برای تشکیل فراکسیون کشاورزی در پارلمان بخش خصوصی خبر داد.
او گفت: تا کنون دو جلسه با دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و مسئول تشکل‌های این اتاق برگزار کرده‌ایم و پیش‌نویس اساسنامه‌ی تشکیل فراکسیون کشاورزی توسط بخش حقوقی اتاق اصفهان بررسی شد و مشکلاتی که از نظر هیات مدیره و بخش حقوقی وجود داشت، در این اساسنامه برطرف کردیم. قصد داریم متن نهایی شده را پس از امضای هیات مدیره فراکسیون به مسئولان امر در اتاق بازرگانی ارائه کنیم.
صادقی درباره مباحث مطرح شده در جلسه مشترک با مسئولان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: در این جلسه نظر اعضا نسبت به تشکیل فراکسیون کشاورزی به این عزیزان انتقال داده شد. معتقدیم که این فراکسیون می‌تواند بازویی برای اتاق و رشد صنعت کشاورزی ایران باشد.
به گفته او در هیچ یک از دستورالعمل‌های قانونی اتاق ایران، منعی برای تشکیل فراکسیون کشاورزی در این مجموعه وجود ندارد. بنابراین با شناختی که از هیات رئیسه اتاق ایران داریم و نظر مثبت جمع به صنعت کشاورزی در جهت توسعه در اقتصاد، می‌توان با یک فراکسیون قوی از جمیع تشکل‌های مرتبط با کشاورزی ایران قدم های بزرگی را برداریم. با توجه به موارد یاد شده به راحتی می‌توان این فراکسیون را تشکیل داد. اگر غیر از این صورت پذیرد، همان‌طور که تاکنون کشاورزی در تمام تشکل‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی مظلوم واقع شده است، مسئولان اتاق هم می‌توانند تشکیل فراکسیون کشاورزی را درگیر بوروکراسی کرده و تصمیم‌سازی درباره آن را به شورای نظارت ارجاع دهند.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان ادامه داد: ما مصمم شده‌ایم که برای صنعت کشاورزی یک قدم هماهنگ برداریم و با نشستی که با این عزیزان داشتیم، مطمئن هستم این دوستان هم با نظر مثبت، با ما همراهی خواهند کرد.
او با مثبت ارزیابی کردن جلسات مشترک با دبیر کل و دبیر تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران، تصمیم‌سازی برای تشکیل فراکسیون کشاورزی را حاصل اجماع نظر روسای 25 کمیسیون کشاورزی اتاق‌های سراسر کشور اعلام کرد.
صادقی افزود: بعد از نشستی که ماه گذشته در اتاق اصفهان برگزار شد، به این جمع‌بندی رسیدیم. با شناختی که از هیات رئیسه جدید اتاق ایران داریم، ما را در برداشتن این گام مثبت و تشکیل فراکسیون کشاورزی امیدوارتر کردند.
او درباره ساختار فراکسیون کشاورزی گفت: قصد داریم با یک ساختار خیلی قوی کار را آغاز کنیم و همه مجموعه‌های مرتبط با صنعت کشاورزی شامل صنایع تبدیلی، تولیدی، بسته‌بندی و غیره را در این فراکسیون گرد هم جمع کنیم تا از تفرقه در تصمیم‌سازی های مرتبط با بخش کشاورزی جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان از به رای گذاشتن اساسنامه فراکسیون کشاورزی در جلسه اردیبهشت ماه اتاق البرز خبر داد.
او اضافه کرد: اساسنامه تدوین شده بر اساس نظرات جمع‌ گردآوری شده و مشکل خاصی ندارد اما در جلسه اردیبهشت ماه هم مفاد آن را در جمع رو در رو به تصویب حاضران در اتاق البرز خواهیم رساند.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

راهکار چین برای مخرب‌ترین آفت بخش کشاورزی/ اعزام صد هزار اردک برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی

خواندن مطلب بعدی ←

انجمن کشت فراسرزمینی به کمپین نفس پیوست