اعلام آمادگی انجمن کشت فراسرزمینی برای تحقق سیاست‌های ابلاغی رئیس جمهور

انجمن کشت فراسرزمینی: انجمن کشت فراسرزمینی در قالب پیام تبریکی به مناسبت رای اعتماد مجلس به کاظم خاوازی وزیر جدید جهادکشاورزی، آمادگی خود را برای همکاری با او و تحقق بند پانزدهم سیاست‌های ابلاغی از سوی رئیس جمهور (که مربوط به توسعه کشت فراسرزمینی است) اعلام کرد.

رای اعتماد به وزیر جهادکشاورزی که به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجلس به تاخیر افتاده بود، سرانجام در روز چهارشنبه 20 فروردین ماه انجام شد. در حالی که حسن روحانی رئیس جمهور در آخرین روز از مهلت سه ماهه رئیس قوه مجریه برای معرفی وزیر جدید جهاد کشاورزی، نام کاظم خاوازی را به مجلس ارائه کرده بود، شیوع کرونا سبب شد برگزاری جلسه برای کسب رای اعتماد گزینه پیشنهادی دولت با دو ماه تاخیر انجام شود.

پس از استعفای محمود حجتی از سمت خود، روحانی، عباس کشاورز را به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی انتخاب کرد و تا پیش از رای اعتماد مجلس به کاظم خاوازی، مدیریت وزارت جهاد کشاورزی توسط سرپرست این وزارتخانه انجام می‌شد. سرانجام با رای قاطع مجلس در آخرین روز کاری سومین هفته فروردین ماه، کاظم خاوازی تا پایان دولت یازدهم سکاندار وزارت جهاد کشاورزی شد.

به همین مناسبت انجمن کشت فراسرزمینی نیز با انتشار پیام تبریکی به مناسب کسب رای اعتماد حداکثری توسط وزیر جهاد کشاورزی در آستانه نیمه شعبان، موفقیت او را عاملی برای اعتلا و رشد کشور و بخش کشاورزی معرفی کرد.

همچنین در بخش دیگری از این پیام تبریک با اشاره به اولویت پانزدهم حکم ابلاغی از سوی رئیس جمهور -که مربوط به امکان سنجی و توسعه کشت فراسرزمینی است-، آمادگی خود را برای همکاری با وزیر جدید اعلام کرد. بر اساس متن پیام تبریک صادر شده برای وزیر جهاد کشاورزی، انجمن کشت فراسرزمینی آمادگی دارد تا با ظرفیت‌های ارزشمند اعضاء برای تحقق اهداف مصوب و فراموش شده کشاورزی فراسرزمینی، توسعه همکاری‌های اقتصادی و تحقق دیپلماسی کشاورزی در کنار وزیر جهادکشاورزی باشد.

در پایان این پیام تبریک نیز اظهار امیدواری شده است که در پانزدهمین روز مسئولیت خاوازی در سمت وزارت، در محضر او فرصت‌ها و چالش‌های کشاورزی فراسرزمینی مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

نیمه شعبان بر شما مبارک

خواندن مطلب بعدی ←

آذربایجان